PRESELEKCJA – lato 2018


Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bycie operatorem w Wojskach Specjalnych to marzenie wielu. Droga do osiągnięcia celu nie jest łatwa. Kluczowym sprawdzianem przydatności kandydata jest SELEKCJA – czyli kilkudniowy marsz przez górzyste, leśne ostępy w dzień i w nocy bez względu na pogodę, podczas którego każdy jest zdany na własne siły i umiejętności.

To wtedy oceniane są umiejętności nawigacyjne kandydata, jego odporność na stres i zmęczenie, zaradność, współpraca z innymi, wytrzymałość, umiejętność logicznego myślenia i podejmowania decyzji w stanie fizycznego i psychicznego wyczerpania organizmu …

PRESELEKCJA – to szkolenie przygotowawcze do prawdziwej SELEKCJI Wojsk Specjalnych.

W trakcie 5-cio dniowej PRESELEKCJI – dowiesz się jak w teorii i praktyce przygotować się do zaliczenia poszczególnych ćwiczeń i zadań występujących podczas selekcji.

TEMATYKA:

  • szkolenie pod kątem zaliczenia egzaminu z wychowania fizycznego teoria i praktyka dotycząca poszczególnych ćwiczeń,
  • kryteria doboru odzieży i sprzętu, jego układania w plecaku i ubieranie się,
  • bezpieczne i „ekonomiczne” poruszanie się w terenie (również z użyciem kijków) ,
  • odżywianie się i uzupełnianie płynów podczas wyczerpującego marszu, odpowiednie dysponowanie prowiantem,
  • topografia,
  • poruszanie się w terenie za pomocą przyrządów nawigacyjnych w dzień i w nocy – z instruktorami i samodzielnie.

Dodatkowo podczas szkolenia kursanci będą poddawani testom intelektualnym oraz będą wykonywać różnego rodzaju zadania zespołowe i indywidualne. Ma to na celu sprawdzenie wpływu zmęczenia i stresu na umiejętność logicznego myślenia, podejmowania decyzji i współpracy z grupą.

Przebieg szkolenia może ulec pewnym modyfikacjom i zmianom.

Udział w PRESELEKCJI nie gwarantuje zakwalifikowania się do selekcji wojsk specjalnych ani jej pozytywnego ukończenia.

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do udziału w PRESELEKCJI, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Udostępnij: