Wykrywanie podsłuchów


W dzisiejszych czasach mamy dużą wygodę dzięki zaawansowanej technologii, ale mamy też problem z nadmierną inwigilacją. Podglądają przede wszystkim służby specjalne, policja, jednak przy ogólnej dostępności nowoczesnych technologii może to robić każdy (złośliwy sąsiad, przeciwnik polityczny). Dlatego jeżeli mamy podejrzenia, że z jakichś powodów ktoś może chcieć nas podsłuchać powinniśmy zaopatrzyć się w wykrywacz podsłuchu albo poprosić o pomoc fachowców.

Wykrywanie podsłuchówWykrywanie podsłuchów można zacząć od zbadania pomieszczenia bez żadnych przyrządów, ale lepiej jest od razu wykorzystać przeznaczony do tego sprzęt. Już najtańszy miernik częstotliwości, w cenie od 100 zł może nam pomóc namierzyć urządzenie podsłuchujące. Jednak to nie sprzęt a przede wszystkim sposób wykrywania jest najważniejszy. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś stale podsłuchuje co robimy to znaczy, że będzie wiedział kiedy chcemy szukać nadajnika. Może go wyłączyć albo usunąć (zwłaszcza jeżeli potencjalny podsłuch znajduje się w lokalu lub biurze, do którego teoretycznie ma dostęp więcej osób. Natomiast brak okazywania zainteresowania podsłuchem może uśpić czujność przeciwnika i uniemożliwić mu ukrycie sprzętu przed włączeniem miernika częstotliwości.

Jeżeli wykrywanie podsłuchów amatorską metodą nie działa to powinniśmy zgłosić się do specjalistów. Na polskim rynku jest coraz więcej firm świadczących takie usługi. Są one drogie, ale co najmniej o połowę tańsze niż profesjonalny sprzęt do wykrywania. Dlatego warto przeznaczyć jakąś kwotę na zatrudnienie takiej firmy. To również trzeba zrobić dyskretnie, bo osoba podsłuchująca może się zorientować do czego dążymy i, jeżeli jest profesjonalna w tym co robi, próbować również przechytrzyć fachowców.

Udostępnij: